Başkan Edebali Esnafın Yanında

İlçe esnafı ile her fırsatta bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın ekonomisini güçlendirmek adına ilçe esnafımıza nefes aldıracak projelere imza atmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Edebali Esnafın Yanında

BURSA / ÖZLEM YERLİKAYA

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Teyyareci Mehmet Ali Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Yıldırım ekonomisinin can damarı olan ilçe esnafının her zaman yanında olduklarını söyleyen Başkan Edebali, “İlçemizi toplumun tüm kesimleri ile bir arada kalkındırmak, öncelikli hizmet politikamız arasında yer alıyor. Güçlü Yıldırım’ın yolu güçlü ekonomiden geçiyor. Bu hedefi gerçekleştirmek adına esnafımızın her zaman yanında yer alıyoruz.

‘ESNAFIMIZ İLÇE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR’

Yıldırım’ın en işlek caddelerinden birisi olan Teyyareci Mehmet Ali Caddesi’nin ilçe ekonomisine katkısının yüksek olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Bölge ticaret hayatının kalkınmasına yönelik programlarımıza devam ediyoruz. Cadde esnafımızın ve hemşehrilerimizin rahat, sorunsuz bir şekilde alış veriş yapabilmeleri bizim için çok önemli. Belediye bünyesinde hizmet veren ‘Esnaf Masası’ ile mevcut sorunları ortadan kaldırmak adına çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Göreve geldikleri ilk günden itibaren yönetim anlayışlarının merkezinde ‘ortak akıl’ olduğunun altını çizen Başkan Edebali, “Şehrimizin her alanda yaşanabilir bir hale gelmesini topyekun kalkınma ile gerçekleştireceğiz. Bu konuda ortak aklın en önemli sac ayaklarından biri olan ilçe esnafımıza büyük bir sorumluluk düşüyor” ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ EKONOMİ VURGUSU

Türkiye’ye örnek model olacak kentsel dönüşüm projesinde ilçe esnafının kilit rol oynadığını da aktaran Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Potansiyeli yüksek olan ilçemizin güçlü bir ekonomiyle geleceğe yürümesi en büyük hedeflerimizden birisi. Temel referansı ekonomik planlama olan kentsel dönüşüm projesiyle Yıldırım’a çağ atlatacağız. Kültürel, sosyal, ekonomik ve mekânsal değişimin yaşanacağı dönüşümü gerçekleştirirken, bize sağlam adımlar atmamızı sağlayacak olan Yıldırım’ın güçlü ekonomik yapılanması olacaktır. El ele vererek Yıldırım’ı hak ettiği konuma tekrar yükselteceğiz” şeklinde görüşlerini belirtti.

Haber Merkezi
30.08.2016

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler