Domotex Turkey’e Kaşmir damgası

Dünya halı markaları arasında liderlik özelliklerini koruyan ve dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen Kaşmir Halı DomotexTurkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına damgasını vurdu.

Domotex Turkey’e Kaşmir damgası

Dünya halı markaları arasında liderlik özelliklerini koruyan ve dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen Kaşmir Halı DomotexTurkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarına damgasını vurdu.

Yurt içi ve yurt dışından gelen profesyonel ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Kaşmir Halının fuara özel hazırlanan yeni koleksiyonları da büyük ilgi görmeye devam ediyor.

 

 

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde açılan Uluslararası Domotex Türkiye Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarında yeni koleksiyonlarını görücüye çıkaran Kaşmir Halı yurt içi ve yurt dışından gelen alıcıların birinci adresi oldu. Yoğun ilgi gören Kaşmir Halı standı fuarın ilk gününden itibaren dolup taştı.

Açılışı Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekil Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ve çok sayıda sanayici ve iş adamı tarafından gerçekleştirilen 3. Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarında Kaşmir Halı standını ziyaret eden protokol üyeleri sektöre damgasını vuran bir marka olan Kaşmir Halı’nın yeni koleksiyonlarını beğendiler.

FUARA ÖZEL YENİ KOLEKSİYONLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Fuarla ilgili genel bir değerlendirme yapan Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu klasik koleksiyonlar yanında fuar için özel tasarlanan sekiz ayrı koleksiyonla katıldıkları fuardan memnun olduklarını belirtti.

 

 

Topçuoğlu, “Kaşmir Halı 2005 yılında Gülsan Holding bünyesinde 75.000 m2 lik bir alan üzerinde kurularak modern teknoloji ile donatılmış tesislere sahiptir. Bu gün bir dünya markası olmayı başaran Kaşmir Halı bu modern tesislerinde 22 farklı kalitede üretim yapmaktadır. Her bütçeye ve her beğeniye yönelik geniş ebat, desen ve renk çeşidi ile hizmet veren Kaşmir Halı'nın misyonu, üretimden satışa ve satış sonrası hizmete kadar tüm aşamalarda en yüksek kaliteyi sağlamaktır. Yurtiçinde 10 bölge bayii ve 1100'ün üzerinde satış noktası ile hizmet veren Kaşmir Halı, teknolojik gelişmeleri günü gününe takip eden, üretimini en son teknolojiye sahip üretim teknikleri ile gerçekleştiren ve teknolojik üstünlüğü sayesinde de dünya standartlarında üretim yapan bir kuruluştur. ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine halı ihracatı gerçekleştiren Kaşmir Halı bu ülkelere Anadolu’nun binlerce yıllık kültüründen günümüze gelen mistik desenleri ve tasarımları da ulaştırarak önemli bir kültür hizmetini de gerçekleştirmektedir. Bu yıl yeni koleksiyonumuzla fuara katıldı. Yurt içi ve yurt dışından gelen konukların büyük ilgisini görüyoruz. Fuar Gaziantep için önemli bir misyon üstlenmiştir. Dünyada parça halı üretiminin yüzde 57’lik kısmının Gaziantep’te yapılıyor olması böyle bir fuarında gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Fuara katılan bütün firmaların yeniliklerini sergilemesi Gaziantep’te sektörümüzün AR-GE VE İnovasyona verdiği öneminde en büyük göstergesidir” diye konuştu.

Fuarın ilk gününde yoğun ilgi gören Kaşmir Halı standının fuar süresince konuklarını ağırlayacağı da açıklandı.

 

 

 

Haber Merkezi
27.05.2016

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler