“Marka kent Mudanya için önemli işbirliği"

Bursa Turist Rehberleri Odası (BURO) Başkanı Denizhan Sezgin, Mudanya Belediyesi’nin başlattığı Turizm Master Planı’na oda olarak destek vereceklerini söyledi.

“Marka kent Mudanya için önemli işbirliği"

ÖZLEM YERLİKAYA / BURSA

Bursa'nın yazlık sayfiyelerinden birisi olan Mudanya artık kent merkezine çok daha yakın. Bursa'nın İstanbul'a en yakın ve en gözde ilçelerinden birisi olan Mudanya, son yıllarda Ortadoğu ve Arap turistlerin de gözdesi haline geldi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret eden Bursa Turist Rehberleri Odası yönetimi, Mudanya’nın Türkiye ve dünyada marka kentlerden birisi olması yolunda her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Mudanya’nın milattan önce 7’nci yüzyıla dayanan tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın ender özellikteki özel kentlerinden birisi olduğuna dikkat çeken Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, “Mudanya Belediyesi’nin ilçenin gizli kalmış tarihi değerlerinin açığa çıkması ve turizmde markalaşması yolunda attığı adımlara katkı sağlamak için işbirliğine hazırız” dedi.  

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini sundu. Mudanya’nın turizmde marka kent olması çalışmalarında Turizm Master Planı’nın son aşamalara geldiğini ifade eden Türkyılmaz, ''Mudanya, sizlerin de ifade ettiği gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle bir turizm kentidir. Mudanya olarak, dünyada turizm potansiyeliyle öne çıkan ve markalaşan bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu noktada Bursa Turist Rehberleri Odası olarak sizlerin desteğine her zaman hazırız” dedi.

Haber Merkezi
20.09.2016

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler