AK PARTİ GAZİANTEP, ÖKKEŞ ERUSLU’NUN NASİHATLERİNİ DİNLEMELİ

 

Geçtiğimiz hafta AK Parti Gaziantep'in Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan partinin ağabeyi olarak bilinen önceki dönem İl başkanı Ökkeş Eruslu, partililere kulaklarında küpe olacak önemli nasihatler verdi.

Eruslu, partide üst kademede yer alanların 17 yıl önceki fikre ve düşünceye göre hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Eruslu, “Bu partiye gönül vermiş herkes, bakanı, belediye başkanı, milletvekili de bu partiye bir şeyler götürmek için gelmemeli. Gelen herkesin bu partiye katkıda bulunması gerekiyor. Herkes Reisin arkasına sığınmış, biz Reisimize destek vermezsek, arkasında sağlam birini görmezse ne olacak? Makamlar gelip geçicidir. Eksiklerimiz var, bir grubu temsil edenlerin dikkatli olması gerek” dedi.

Bu önemli nasihatler İnşallah dikkate alınır. Alınmaz ise ne olur diye soracak olursanız? 17 yıl önce neredeler ise oraya dönerler.

Öyle vatandaşı görüp te uzaktan kafa kekmek ile il başkanlığı olmaz. Vatandaşın yanına gelip tokalaşıp hal hatır sorup gözlerinden sevgi fışkırtarak gönüllere girilmesi gerek.

Yoksa ne mi olur?

Ökkeş Eruslu abinin dediği gibi Reis’in arkasına sığınarak İl başkanlığı yapılır ise İstanbul ve Ankara’dan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’de elinizden gider. Sizde gidersiniz.

Dost acı söyler.

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ MUHALEFET BOŞLUĞUNU DOLDURACAKMI?

Türkiye’nin en büyük siyasi sorunu ne diye soracak olursanız hiç tereddütsüz düşünmeden etkili ve tutarlı bir muhalefetin olmamasıdır derim.

Muhalefet demek iktidarın her işine muhalefet etmek değildir.  Muhalefet demek iktidarın güzel işlerini takdir etmek, yanlış işlerinde uyarı yapmak demektir.

İktidarın her yaptığı işe muhalefet edip karşı çıkarsanız, iktidarın yanlış işlerinde karşı çıksanız bile vatandaş size inanmaz.  İktidarın doğru işlerini takdir edip, yanlış işlerinde ise gerçek muhalefet edip mücadele verirseniz ancak o zaman inandırıcılığınızı sağlamış olursunuz.

Gerçek muhalefet “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” anlayışıyla iktidarın dış güçler ile mücadelesinde yanında olmasını gerektirir.

Öyle Avrupa’ya gidip ülkesini karalamak ile muhalefet yapılmaz.  Gün gelir vatandaş seçim zamanında bunun hesabını sorar nasıl seçtiyse öylece sandığa gömer.

İşte bu ortamda Nur içinde yatsın Rahmetli Necmettin Erbakan’ın oğlu Sn. Dr. Fatih Erbakan Yeniden Refah Partisini kurdu.

Partinin 1. Olağan büyük kongresi 17 Kasım 2019 Pazar günü Ankara’da yapılacak.  Partinin Gaziantep İl Başkanlığında kıymetli isimler tanıyorum.

İnşallah oğul Fatih Erbakan, Rahmetli Babasının izinden giderek ülkemize ilkeli muhalefet eder ve ileride iktidarda nasip olur ise güzel hizmetler gerçekleştirir. 

 

BİZİMKİSİ BİR TURKCELL SUPERONLINE HİKÂYESİ

Şu zamanda hiç kimseye güvenileceği kalmamış.

En yakın tanıdığın bile söz konusu menfaati olunca seni anında yanlış yönlendirip sözünde yalancı çıkabiliyor.

Sözü fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.

Aslında bu yazıyı buraya yazıp yazmama konusunda birkaç hafta tereddüt ettim.  Sonunda yazmaya karar verdim.

Çünkü benim başıma gelen siz sevgili okuyucularımızın başına gelmesinden korktum.  

Ofisimizin olduğu iş merkezine o güzelim marka demeye dilim varmıyor Turkcell Superonline fiber internet geldi.

Gelmesinin hemen ardından iş merkezinde elinde çanta Turkcell Superonline müşteri temsilcileri yeni abone kayıt için ziyaretler yapmaya başladı.

Birçok iş yeri bu Turkcell Superonline geçiş yaptı.

Bize de geldiler. Gayet güzel bir anlatım ile bizi ikna edip kayıt yaptılar. Türk Telekom İnternetimizi, Turkcell Superonline taşıdık.

Ancak sabit telefonumuzu da taşıyacakları sözünü veren bu Turkcell Superonline müşteri temsilcisi arkadaş yalancı çıktı.  Numaramızı taşımayı bırakın telefonlarımıza çıkmayarak sorunumuz ile ilgilenmedi.

Israrlı aramalarımın neticesinde Turkcell Superonline kayıt eden müşteri temsilcisi bizi, kendi ofislerinde çalışan bir bayanın ismini vererek görüşmemizi istedi.

Bayan ile irtibat kurduk. Kayıtlarımızı kontrol edip bize döneceğini söyledi. Dönmedi.

Turkcell Superonline genel merkez müşteri temsilciliği ile irtibat kurduk. Turkcell Superonline müşteri temsilciliği bize telefonun taşımasına red cevabı veren Türk Telekom İl Müdürlüğüne gitmemizi söyledi.

Çaresiz gittik. Türk Telekom’da çalışan bayan da bize yardımcı olamadı.

Turkcell Superonline genel merkez müşteri temsilcisi ile Türk Telekom İl müdürlüğünde bulunan bayanı telefon ile görüştürdüm.

Her iki müşteri temsilcisi telefon aboneliğimizin bireyselden kurumsala çevirmemizi kararlaştırdılar.  Türk Telekom müşteri temsilcisi vergi levhamızı bizden alarak kurumsala devir etti. Güzelce bizden devir masrafını da aldı.

Turkcell Superonline genel merkez müşteri temsilcisini birkaç gün sonra tekrar ardık. Müşteri temsilcisi bize telefon hattımızın Türk Telekom’dan tekrar istediklerini ancak vergi numaramızın tutmadığını bu nedenle red cevabı geldiğini ifade etti.

Çaresiz ve öfkeli olarak Turkcell Superonline’nin kurumsal şube olan Gaziantep Emek Mahallesinde bulunan ofisine gittim.  Yetkili Müdür Türk Telekom’u gazeteye yazmamı istedi.

İşte yazdım.

Bakalım Sevgili okuyucularımız hangi kurumu haklı görecek.  7 aydır bize internet faturası Turkcell Superonline’dan, Telefon faturası ise Türk Telekom’dan geliyor.

Buradan Turkcell Superonline, Türk Telekom yöneticilerine,  tüketici derneklerine, tüketici hakem heyetine şikâyetimizi iletiyorum.

Sevgili Okuyucularımız bizimkisi tam bir Turkcell Superonline hikayesi oldu.  Biz mağdur olduk, siz siz olun hesabınızı iyi yapın.

Kesinlikle bu şirketlere ve GSM operatörlerinin müşteri temsilcilerinin sözlerine inanmayın. Her şartları ve verilen sözleri yazılı yapın.

Söz uçar yazı kalır.

 

ZEKERİYA EFİLOĞLU BAŞKAN KENDİSİNİ HİSETTİRİYOR

Sevgili Zekeriya Efiloğlu hoca ile uzun yıllar tanışıyorum.

O bir yazar.

O bir eğitimci.

O bir yönetici.

O bir sendikacı.

O iyi bir arkadaş.

Sevgili Zekeriya Efiloğlu Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin'in Spor Daire Başkanlığı teklifini kabul ederek yeni görevine kısa süre önce atandı. Atanması bence çok isabetli oldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük eksikliği giderilmiş oldu.

Sevgili Zekeriya Efiloğlu’nun gelmesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin birçok sportif faaliyetlerine çok sık rastlar oldum.

Sevgili Zekeriya Efiloğlu’na bu görevinde ve aynı zamanda yazarlık hayatında üstün başarılar dilerim. 

 

HAFTANIN SÖZÜ;   “Bizi aldatan bizden değildir.”

 

 

NOT : Bu Makale 11.11.2019 tarihinde Gaziantep Metropol Gazetesinde

OSANMAZ’IN KALEMİNDEN başlığı ile yayınlanmıştır.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz