“Başkonuş Yaylası pandemide yoğun ilgi görüyor”

Başkonuş Yaylası İşletmecisi Serhan Erdoğanyılmaz, Başkonuş Yaylası olarak pandeminden sonra çok yoğun talep gördüklerini söyledi.

“Başkonuş Yaylası pandemide yoğun ilgi görüyor”

Başkonuş Yaylası İşletmecisi Serhan Erdoğanyılmaz  “Başkonuş Yaylası olarak pandeminden sonra çok yoğun talep görüyoruz. Mart ayının sonuna kadar hafta içi de olmak üzere yüzde 100 kapasite ile çalışıyoruz” dedi.

EŞSİZ MANZARA HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Beyaz örtüye bürünen Başkonuş Yaylası’ndaki eşsiz manzara havadan görüntülendi.

Kahramanmaraş’ta yoğun kar yağışı sonrası sık orman yapısıyla dikkat çeken ve bölgenin oksijen deposu konumunda yer alan Başkonuş Yaylası’nda kartpostallık görüntüler oluştu.

BÖLGE BEYAZ GELİNLİĞE BÜRÜNDÜ

Beyaz gelinliğe bürünen bölge drone ile görüntülendi.  

Kahramanmaraş kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Başkonuş Yaylası, yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de dikkat çekti.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın verilerine göre, İngiltere’deki endemik bitki sayısını iki katı olan ve 2 bin 782 çeşit endemik bitki barındıran bölge sık orman yapısı ile bölgenin oksijen ve soğuk hava deposu konumunda yer alıyor.

YAZ VE KIŞ MEVSİMLERİNDE BAŞKONUŞ YAYLASI İLGİ ÇEKİYOR

Yaz ve kış mevsimlerinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yayla, yoğun kar yağışı sonrası beyaza büründü. Bölgede yer alan göletle birlikte mavi, ağaçların yeşili ve kar beyazının birleşimi ile renk cümbüşü yaşandı.

Pandemi sürecinde de vatandaşlar tarafından ziyaret edilen yaylanın güzellikleri drone ile görüntülendi.

Kimi vatandaş yaban hayvanlarını fotoğraflarken, kimisi de karda kızak keyfi sürdü.

YABANİ HAYVANLARI FOTOĞRAFLAMAYA GELDİK

Yaylada fotoğraf çekmeye gelen Ensar Özdemir, “Uzun süredir kentimize kar yağmıyordu ve ilk olarak buraya yağdığını gördük ve endemik bitkiler, yabani hayvanları fotoğraflamaya geldik oldukça eğlenceli” dedi.

YÜZDE 100 KAPASİTE İLE ÇALIŞIYORUZ

Başkonuş Yaylası İşletmecisi Serhan Erdoğanyılmaz ise “Başkonuş Yaylası olarak pandeminden sonra çok yoğun talep görüyoruz. Mart ayının sonuna kadar hafta içi de olmak üzere yüzde 100 kapasite ile çalışıyoruz. 17 adet bungalov villamız olmakla beraber 2 adet karavanımız ve çadır karavan kamp alanlarımız bulunmakta. Bölgenin kış turizminde uluslararası standartlarda tek işletmesi olmakla beraber, şehrimizi ve bölgemizi binlerce turisti ağırlayarak, temsil etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Haber Merkezi
14.02.2021

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz

Diğer Haberler